30 - CZERWCA

JUBILEUSZ 600-LECIA ISTNIENIA NASZEJ PARAFII

Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski, a wraz z nim koncelebrowało 12 prezbiterów.

W uroczystości uczestniczyli kapłani związani z parafią, przedstawiciele samorządu, a także wierni z wielu parafii.

Podczas mszy świętej  Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski w homili nawiązywał do jubileuszu parafii jak i również do patrona św. Jana Chrzciciela , podkreślał także aby ludzie poddali się refleksji i przebaczali sobie nawzajem , niezależnie od wieku czy statusu społecznego bo każdy stanie przed Bogiem i odpowie za swoje czyny dlatego każdy potrzebuje nawrócenia i poznania Boga. Jubileusz naszej parafii przypomniał nam ile pocieszenia w sercach ludzkich jak i pojednań przebaczeń i miłości ze względu na to że w każdym pokoleniu Jezus Chrystus był uznawany jako jedyny Pan- mówił Biskup.

Ksiądz Biskup Kiernikowski dziękował z całego serca kapłanom pracującym w parafii jak i wiernym za trwanie w cierpliwości prosił również wiernych aby przyjmowali dar rodzicielstwa .

Podczas uroczystości słuchacze Katolickiego Radia Podlasie również mogli uczestniczyć w tym ważnym dla Parafii wydarzeniu, radio na żywo relacjonowało co działo się  podczas uroczystości.

Proboszcz naszej Parafii ks. Tadeusz Zawadzki został wyróżniony z  rąk Dariusza Napiórkowskiego- dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, medalem Pro Masovia co zostało przyznane za wybitne zasługi na rzecz województwa mazowieckiego.

Medal Pamiątkowy Pro Masovia jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym osobom i instytucjom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego, wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

Audycje z 600-lecia Parafii można posłuchać na stronie: