II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2016

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2 W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Św.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje
i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

4. Po Mszy św. o godz. 8.00 – cykl  katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych przed udzieleniem sakramentu chrztu św. Zapraszam do uczestnictwa. Uczestnictwo w tej katechezie jest jednym z warunków uzyskania zaświadczenia do posługi rodzica chrzestnego.

5. Po Mszy św. o godz. 10.00 będziemy śpiewać II część Gorzkich Żali.

6. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra – Ojcu Św. Franciszku, który nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie.

7. W piątek  - nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci i młodzież. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, następnie Msza św.

Przez Wielki Post znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

12. Rekolekcje wielkopostne planowane są  w terminie 4 – 6 marca /piątek – sobota – 4. niedziela Postu/, proszę o modlitwę w intencji rekolekcji – o dobre przeżycie i ducha szczerego nawrócenia, w intencji księdza rekolekcjonisty /ks. Artur Staniszewski/ i spowiedników. Panie z Szańkowa proszę o ciasto na stół rekolekcyjny.

13. Trwają zapisy na wyjazd do Krakowa w ramach Światowych Dni Młodzieży i spotkania z Papieżem Franciszkiem 30.07.2016 r. Chętne osoby proszę o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej lub do swoich katechetów do końca tego tygodniu. Później system rejestracyjny pielgrzymów będzie zamknięty.

14. Tak jak co roku w Wielkim Poście  składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z poszczególnych wiosek, Kółek Różańcowych czy też grup parafialnych.  Bóg zapłać za ofiary.

Intencje   Mszy św.

Gazety

Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia.

Do wieczności odeszła ś.p. Klementyna Szeremeta z Hadynowa.

Wspominamy zmarłych kapłanów w rocznicę śmierci: ks. Kazimierz Mateusiak, ks. Józef Pieńkowski, ks. Stanisław Pieczara, ks. Zygmunt Wachulak. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.